"Mam jacht "


Mówi się, że jacht, to dziura w oceanie, do której sie tylko wrzuca pieniażki. Byłem wiele razy świadkiem, że nawet bardzo bogaci właściciele jachtów, na których pływałem, sprzedawali je, bo budżet przekroczył ich możliwości. Śmiem jednak twierdzić, że wynikało to głównie z nierozważnej polityki zarządzania jachtem, kupowaniu pierdół, bylejakości, naprawprowadzonych przez znajomych " fachowców", nie słuchania 

b. doświadczonych, posługiwania się bylejakimi urządzeniami i surowcami. To wcześniej, czy później odbijało się na finansach jachtu. Poradnik przeznaczony zarówno dla tych, którzy żeglują na jachtach własnych lub wyczarterowanych, jak i dla tych, którzy dopiero marzą o posiadaniu własnej jednostki. Jedni i drudzy przekonają się czytając tę książkę, że żeglowanie, nawet dalekie, nie musi oznaczać ogromnych wydatków i wspaniałych luksusowych jachtów.
Autor, znany w środowisku żeglarskim kapitan, żaglomistrz, szkutnik, ,,armator od zawsze" przekazuje czytelnikom kompletną wiedzę praktyczną o tym wszystkim, co armator wiedzieć powinien na temat budowy jachtu i jego eksploatacji oraz niezbędnych zabiegów konserwacyjnych i napraw.
Książka jest bogato ilustrowana ponad 100 rysunkami i zdjęciami.