REEDS Ocean - Poradnik dla żeglarzy


Reed's Nautical Almanac w swoich kolejnych edycjach towarzyszył mi, jak i pewnie wielu z Was, jeszcze w tamtym wieku w rejsach po Śródziemnym i Karaibach. Do wożenia go w biblioteczce jachtowej, czy to na małych, czy na wielkich jednostkach, skłaniał mnie głównie mały format w stosunku do olbrzymiej wiedzy, którą prezentował. mapki, plany, tablele, tablice, kontakty. Locje, światła, pomoce radiowe,pogoda, pływy, słowniki, kontakty i.t.p. - wszystko w stosunkowo małych wymiarach . Stąd u mnie olbrzymie zaufanie do tego wydawnictwa.

REEDS Ocean Poradnik dla żeglarzy zawiera podstawowe elementy wiedzy nautycznej niezbędne podczas żeglugi oceanicznej. I znowu niewielki format książki jest jaj dodatkowym, charakterystycznym atutem, bo można ją bez trudu zabrać na rejs. Poradnik ten przeznaczony jest nie tylko dla skiperów, ale także dla wszystkich żeglarzy pragnących wypłynąć na szerokie wody.
Informacje zawarte w książce są przedstawione w sposób zwięzły i dodatkowo wzbogacone wskazówkami i radami ekspertów. Obejmują następujące zagadnienia:
Klimat na świecie i planowanie trasy
Strategie w żegludze oceanicznej
Astronawigacja z instrukcjami krok po kroku na wypadek awarii odbiornika GPS
Planowanie podróży i przygotowanie do rejsu
Organizacja życia na jachcie podczas żeglugi
Przygotowanie do trudnych warunków pogodowych i techniki sztormowania
Łączność radiowa i satelitarna
Ryzyko i sytuacje awaryjne oraz sposoby przetrwania na morzu
Treść podręcznika jest dodatkowo zilustrowana diagramami i zdjęciami. Kolorystyczne oznaczenie stron poszczególnych rozdziałów ułatwia szybkie odnalezienie szukanych informacji. REEDS Ocean to obowiązkowa lektura dla każdego, kto zamierza wyruszyć w daleki rejs.


1 komentarz: